01.09.2011

Zombie Boy i Andrej Pejic

Czy widok gnijącego ciała może zachwycić? Tak było w przypadku Nicoli Formichettiego, stylisty Lady Gagi i dyrektora kreatywnego paryskiego domu mody Thierry Mugler.
Formichetti najpierw nakręcił z nim film, a potem zatrudnił na wybiegu domu mody Thierry Mugler- Inspirowała mnie mroczna strona życia. I wszyscy ludzie, którzy przewinęli się przez moje życie w świecie mody i poza nim. Dzięki wytatuowanej skórze Rico stworzyłem zombie dla mas - powiedział "Daily Telegraph" tuż po kolekcji męskiej Muglera w styczniu.
 Rick Genest w telewizji powiedział, że ksywkę Zombie Boy dali mu koledzy w szkole, kiedy lekarzom udało się wyłuskać z jego głowy guza mózgu i darować mu życie. W wywiadzie wyznał, że tatuaż odkrywa to, co on ma w środku. I że kiedy go zrobił stał się łagodniejszym i milszym człowiekiem. Czy kreacja Zombie Boy'a to kolejny sposób na bycie innym, próba poradzenia sobie z instynktem śmierci, a może kolejny akt potyczek człowieka z własnym ciałem?
Jego ciało zachwyca coraz więcej ludzi  ze świata mody brał udział w sesji do Vogua i polskiego Fashion Magazine ( z JAC) oraz w kampanii meksykańskiego projektanta tworzącego w Polsce, Rodrigo De La Garza.
Czas pokaże jak rozwinie się jego dalsza kariera, na pewno czeka go jeszcze wiele ciekawych sesji, ale czy świat mody nie zmienia się za szybko i czy Rick nie znudzi się już w następnym sezonie, to się okaże. Dla mnie osobiście wygląda niesamowicie, im częściej oglądam jego zdjęcia tym bardziej jestem zachwycona.

Kolejnym kontrowersyjnym modelem jest Andrej Pejic, jego kobieca uroda niejednego zaskoczyła.
Smukłego, blondwłosego Pejica w świat modelingu wprowadziła sama Carine Roitfeld, była redaktor naczelna francuskiego "Vogue'a". To ona zażądała, żeby młody chłopak wystąpił podczas sesji zdjęciowej w sukience Fendi.
Najgłośniejszą i przełamującą społeczne tabu sesją z jego udziałem był edytorial w Tush, do którego zdjęcia zrobił Armin Morbach. W tej sesji Andriej wystylizowany został na kobietę, co jednych oburzyło, a drugich zachwyciło. Ubrany w piękne suknie z kolekcji najlepszych projektantów wyglądał zupełnie jak urodziwa reprezentantka płci pięknej. To zainspirowało projektantów. Androgyniczny model został zatrudniony do wiosennych kampanii marki Marc by Marc Jacobs i Jean Paul Gaultier . W tej drugiej wystąpił razem z Karoliną Kurkovą. Oboje zostali ubrani w identyczne zestawy i wyglądali łudząco podobnie .
Jednych to przeraża, innych fascynuje. Pojawiają się głosy oburzenia, ale trzeba pamiętać o tym, że wiele modelek o męskich rysach twarzy wcielało się w rolę mężczyzny m.in. Freja Beha i nikogo to nie szokowało. Jednak mężczyzna udający kobietę wielu osobom wydaje się przesadą. Z pewnością Andreij jest typem uniwersalnym, który może grać obie role i bez wątpienia będzie to wykorzystywane przez ludzi mody lubiących sensacje i przełamywanie barier.
"Kiedy pierwszy raz spotkałam Andreja, nie pomyślałam o nim jako o ładnym chłopaku czy dziewczynie. Nie chciałam go wkładać do żadnego pudełka" - powiedziała Sarah Doukas z agencji Storm. Agentka podeszła do tego dosłownie i umieściła portfolio Pejica zarówno w kobiecym, jak i męskim dziale agencji Storm.
Andrej uznawany jest za najbardziej kobiecego modela w branży. Andrej jest modelem nietypowym – przełamuje granice płci, wpisując się tym samym w pewien trend zmierzający ku nieograniczonej tolerancji – warto bowiem wspomnieć, że marka Givenchy zaangażowała w tym roku do swojej kampanii transseksualną modelkę Leę T. Czyżby zbliżały się nowe czasy…?
Do napisania tego posta zainspirowała mnie sesja dla Auslander gdzie obydwaj modele wystąpili razem.

Zombie Boy i Andrej Pejic, Auslander (fot. mat. reklamowe)

To aktualnie najgłośniejsze nazwiska światowego modelingu. Mocno wytatuowany Genest swoją karierę w branży rozpoczął od udziału w teledysku Lady Gagi i pozowaniu dla domu mody Thierry Mugler. Androgyniczny Pejic zachwyca natomiast płciowo nieokreśloną urodą, którą współczesna moda uwielbia i chętnie eksploatuje.

1 komentarz:

  1. jestem fanką tych zdjęć, jak i Twojego bloga. Dodałam Cię do obserwowanych, a jak znajdziesz chwilę czasu możesz wpaść do mnie i odwdzięczyć się tym samym.
    Pozdrawiam!
    work-wardrobe.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń